Сторінка медсестри

Старша медична сестра:  Андрущенко                                                                                              Лариса  Юріївна

Освіта: середня спеціальна медична.     Категорія: "спеціаліст".     Медичний стаж: 16 років

Як лікувати вітрянку у дітей?

( Інформація)

Вітряна віспа (вітрянка) - це інфекційне захворювання, причиною якого є вірус герпесу (Varicella-Zoster). Вітряна віспа є однією з найбільш поширених та надзвичайно заразних інфекцій дитячого віку. Збудником вітрянки є вірус герпесу.

Основним симптомом вітрянки у дітей є поява дрібних пузирчастий висипань на шкірі всього тіла. Лікування вітрянки у дітей полягає в обробці висипань зеленкою. При високій температурі дитині дають жарознижувальну. Найчастіше вітряну віспу хворіють діти віком до 10 років. Як правило, вітрянка передається повітряно-крапельним шляхом. Джерелом інфекцій є хворі вітрянкою діти. Інкубаційний період при вітряної віспи становить від 10 до 23 днів.

Характерним проявом вітряної віспи у дітей є висип. Висипання при вітрянці у дітей частіше локалізуються на обличчі, волосистої частини голови. З плином вітряної віспи висипання з'являються на всьому тілі. Висипання при вітрянці являють собою невеликі плями червоного кольору (1-5 мм). Через 2-5 днів після початок вітрянки на місці плям з'являються бульбашки (пухирі). На 7 день після початок вітряної віспи дитина перестає бути заразними. Протягом декількох днів пухирці лопаються і на їх місці утворюються кірочки світло-коричневого кольору. Як правило, висипання при вітрянці у дітей супроводжуються сверблячкою і підвищенням температури тіла (до 39 С).